AKCIJA STERILIZACIJA MAČAKA U ISTRI

Udruga “Mijau” iz Rijeke i ove godine u dogovoru s navedenim veterinarskim ambulantama organizira akciju sterilizacije mačaka u razdoblju od 1.veljače do 15 ožujka 2015. godine. Svi građani Istre imaju priliku sterilizirati jednu ili više mačaka s popustom od 50 %, tj. za samo 205,00 kn po zahvatu u partnerskim veterinarskim ambulantama diljem Istre. Zbog velikog interesa poželjno je naručiti se čim prije.
Veterinarske ambulante koje sudjeluju u akciji:

Veterinarska ambulanta Rovinj d.o.o.
Ulica Laste 9, Rovinj
tel: 052/813-214,
Područna ambulanta Žminj, tel:052/846-022, 098/334-092

Veterinar d.o.o. Pula
Krševanova Stancija 2, Pula
tel: 052/540-391, 098/440 188

Veterinarska Bolnica Poreč, d.o.o.
Mate Vlašića 45 ,Poreč
tel: 052/432 -128, 091/4367 635, 091/5216783

Veterinarska ambulanta Vet-centar d.o.o. Poreč
Stancija Portun 2, Poreč
tel: 052/433- 221, 091/4332214

Specijalistička veterinarska praksa, Vet. K&K d.o.o
Jože Šurana 12, Poreč
tel.052/ 452- 928

Specijalizirana veterinarska ambulanta za male životinje, Benčić, Pazin
Istarskih narodnjaka 24, Pazin
tel: 052/621- 921, 098/366 627, 099/3116 883

Veterinarska Stanica Rijeka, ambulanta Buzet d.o.o.
Sveti ivan 5, Buzet,
tel: 052/662- 801

VET. K&K d.o.o. Umag
Joakima Rakovca 10d, Umag
tel: 052/741 -725

S ciljem da pomogne građanima u doba krize udruga „Mijau“ i ove godine organizira akciju kastracije mačaka, te moli sve građane Istre da se odazovu i steriliziraju/kastriraju svoje kućne ljubimce, pa i one mace koje hrane ispred svojih kuća, a koje unatoč tome ne smatraju svojima.

Napominje se da u Hrvatskoj ne postoje azili za mačke i njihovo zbrinjavanje predstavlja veliki problem. Po Zakonu o zaštiti životinja eutanazija zdravih životinja zakonom je zabranjena i svi oni koji su svjesno dozvolili okote svojih ljubimaca, dužni su zbrinuti legla svojih životinja ili ih sterilizirati/kastrirati.

Osnovni cilj je kažu u Udruzi, djelovati preventivno s projektom “uhvati, steriliziraj i vrati” koji se u Rijeci provodi već 10 god. po uzoru na projekte iz cijeloga svijeta. Iz Udruge “Mijau” mole građane Istre da pomognu ljubimcima na pravi način sterilizacijom, čime se može osigurati normalan suživot čovjeka i životinje.
Udruga moli sve lokalne uprave u Istri u koliko imaju staništa mačaka i građane koji ih hrane da također sufinanciraju sterilizacije mačaka, a iste građane iskoriste kao Volontere.
Istra je turistička destinacija, a u udruzi kažu najbolje znaju koliko su zapadni Evropljani osjetljivi na bolesne i stradale životinje, po upućenim pozivima prema njima za vrijeme turističke sezone. Mnogi od njih ogorčeni su na naše ponašanje i nebrigu prema životinjama.

Savjet Udruge „Mijau“ – Priprema mačke za zahvat i postoperativnu njegu

Svi oni koji se odluče za sterilizaciju mačke u ambulanti koju su izabrali (molimo u unaprijed dogovoriti termin), molimo da životinje na zahvat donesu natašte i to u transportnim boksovima. Sa sobom neka ponesu čiste pamučne krpe koje će veterinari staviti ispod mačke u transporter, kada maca bude operirana.
Vrlo je važno nakon operativnog zahvata prvih 24 h držati mačku u zatvorenom i prekrivenom boksu, u toplijem prostoru, a nakon 24 h pustiti je u veći prostor i držati pod kontrolom još par dana radi končića.
Za sve savjete vezano uz operaciju i postoperativnu njegu može se nazvati i volontere udruge „Mijau“ na telefon 091/543 5819.

2 odgovora na AKCIJA STERILIZACIJA MAČAKA U ISTRI

• Odnosi li se akcija samo na ženske mačke ili i na muške?

Hvala :)

• Oprostite na kasnom odgovoru, ali bila sam odsutna. Akcija se odnosi i na muške mace.
      Ukoliko niste zbog kasnog odgvora uhvatili akciju javite se na telefon 0915435819 radi dogovora.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>