Učlanjenje i popust

Obavještavamo sve one koji ne znaju za popust tijekom cijele godine, ukoliko imaju više od dvije mačke mogu ih kastrirati/sterilizirati po 50% nižoj cijeni, ako se učlane u udrugu s godišnjom članarinom od 50,00 kn.

maca

Kako se učlaniti u udrugu?

• Uplatiti članarinu od 50,00 kn na žiro račun: 2402006-1100414906
  • Primatelj: Udruga “Mijau” Rijeka
  • Platitelj: Vaši podatci
  • Opis plaćanja staviti “Članarina za 201_.  godinu”
  • Poziv na broj stavite datum uplate

Fotokopirati uplatnicu i fotokopiju dati veterunaru gdje ste prethodno dogovoril isterilizacije i najavili da će to biti više maca. Napominjemo da samo jednu macu ne možete sterilizirati u akciji jer je tako dogovoreno da se olakša onim ljudima koji zaista imaju više mačaka.

Sterilizacija jedne ženke je 205 kn.

Za sve informacije i upute gdje ćete mace nositi na sterilizaciju nazovite 091/161 42 30 i 091/887 56 88.

Pogodno financijski za sve one koji imaju veliki broj mačaka. Članarinom pomažete onim macama za koje se nitko ne brine. Sterilizirati možete i mlade mace jer ne moraju imati niti jedan okot i skotnu macu. Kod skotnosti preporučamo sterilizacije u ranoj fazi. Kod mladih maca preporučamo sterilizacije prije prvog tjeranja.

Teško je znati da li je neka divlja maca koju hranite ispred zgrade ili kuće skotna ili je samo debela. Nemojte je oklijevati sterilizirati u koliko ne možete zbrinuti mačiće. Vjerujte, to je manji grijeh nego da ih susjedi potruju kada im se broj jako poveća.

Okot pustite jedino ako ćete uzeti mačiće u svoju kuću i udomljavati preko besplatnih oglasa Burze i Butige ili interneta.Udruga Mijau je svakako protiv sterilizacije skotnih maca ali to je jedino rješenje za spašavnje onih koje su se već okotile kako bi živjele sretnije.

Veliki broj mačaka na jednom mjestu predstavlja opasnost za same mace jer mnogima smetaju, a i zašto ih dovoditi u opasnost. Tri mace u jednom staništu nitko ne primjećuje i kada su sterilizirane vrlo su lijepe, čiste i korisne. Udruga lovi slobodno – živuće mace i ne zna jesu li skotne ili nisu kada ih nosi na sterilizaciju. To je jedini humani način da im se smanji broj.

Poziva za zbrinjavanje odbačenih naspram onih koji bi ih udomili je 1:100.Ukoliko se odlučite za udomljavanje tj. okot mace, udomljavajte ih preko svih Vaših poznatih i nepoznatih i ne zovite Udruge jer u Hrvatskoj ne postoje azili za mace. Kada bi i postojali, to bi bilo katastofa. U pitanju bi bilo milion mačića.

Broj poziva prema udruzi za zbrinjavanje je u 2006. godini bio preko 700 mačića u vrijeme okota i rasta.Sigurno će neki prigovarati, no mi koji smo zaista podmetnuli svoja leđa za spas okoćenih maca znamo da je ovo jedino pravo i humano rješenje.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>