Sirotanovići

Koliko god se volonteri trudili sterilizirati napuštene mačke, nikada ne stignu baš sve obaviti na vrijeme. Tako je bilo i sa mamom ovih troje sirotih mačića koji su se okotili na smetlištu. Hrane se otpadom i starim suhim kruhom. Jako su gladni i mršavi. Plahi su i nepovjerljivi. Izgleda da nisu svi ljudi u njihovoj blizini ljubitelji mačaka kada su mačići tako prestrašeni.
Uhvatiti ćemo ih i tretirati protiv parazita i buha ali ih ne možemo prihvatiti u svoje domove jer smo već krcati malih napuštenih mačića. Primorani smo ih ostaviti tamo gdje jesu.
Na žalost, ovi sirotanovići su zaista ispali sirotanovići. Budući da su bili na smetlištu na kojem su kontejneri za smeće koji ga na licu mjesta prešaju, jedan maleni je sprešan. Našli smo kako njegovo malo tjelešce zgnječeno viri iz preše. Da li je tamo bačen ili se sam popeo u potrazi za hranom, ne znamo. Drugi je mačić završio tako što su mu galebovi koji se skupljaju oko smeće iskljucali oči. Trećega nismo našli, izgleda da je i on stradao.
Eto tako završavaju mačići na ulici. Pa ljudi kažu da je sterilizacija neprirodna i da priroda rješava sama neke stvari. Zar je ovo prirodno? Toliko je neprirodno i bolno da smo odlučili ne objaviti ove slike na stranici.

Ovako papaju gladne mačke

{youtube}OdKskH-jb7g{/youtube}