Unesrećene životinje

Mnoge mačke, koje žive na ulici ili ispred stambenih zgrada, a koje stanari hrane, se nekontrolirano razmnožavaju. Neki Građani ih hrane  misleći, kako je to dovoljno. Kada od jedne mačke dođe 10, dolaze problemi. Veliki broj mačaka tada smeta mnogim građanima i tada mnoge mace stradavaju poput ovog mladog crnog mačka, a neke budu i otrovane. Javljaju se oni građani koji ne vole životinje, a oni „takozvani ljubitelji„ mačaka koji su ih hranili tada se povlače i ne poduzimaju ništa, okreću im leđa kao i u ovoj priči.
Mladi crni mačak šepa danima. Šapica mu je slomljena, izokrenuta, krivo zarasla i mišićna je masa potpuno atrofirala. Na onoj strani šapice na koju se oslanja napravio je veliku ranu koja je počela krvariti. Od stotine stanara koji su danima gledali patnje mladog mačka nitko nije pokazao dobru volju i pomogao životinji. Tek kada je šapica počela krvariti obratio nam se stariji gospodin (od 65 g) i zatražio pomoć, ali tada je bilo kasno. Kako je povreda stara, šapica mu se sada više ne može spasiti. Jedini način da mu se pomogne je da mu se amputira noga. Velika šteta, a mogla mu se šapica spasiti samo da je bilo na vrijeme reagirati i mačka odnijeti veterinaru.
Prava pomoć životinji dakako uz hranu je kastracija i liječenje na vrijeme, kada su povrijeđene. Za ružne i nehumane prizore stradavanja životinja smatramo da su odgovorni svi: i oni ljudi koji vole, ali i oni koji ne vole životinje.
Da ne bude više ovakvih priča molimo sve da na vrijeme pomognu unesrećenoj životinji.
Naravno mnogi se mogu i obratiti i Udruzi kako bi dobili pravo valjane informacije.
Neka svima bude pouka „bolje spriječiti nego liječiti“ jer udruga nikad nema dovoljno financijskih sredstava kako bi pomogla svima. Potrebna nam je pomoć  ljudi i pravih prijatelja životinja.
Ovaj crni mačak u utorak 27.03.2012 ide na operativni zahvat (amputaciju noge) pa su nam potrebna financijska sredstva za njegovo liječenje.
Dobrovoljni prilog  možete uplatiti na Žr:2402006-1100414906- Erste banka.

Crni mačak